Başkan Akay, Avrupa Halter Üçüncüsü Sporcuyu Kutladı

Başkan Akay, Avrupa Halter Üçüncüsü Sporcuyu Kutladı
29 Nisan 2023 - 00:29
Avrupa Halter Şampiyonası’nda Büyük kadınlar kategorisinde Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi olan Seyhan Belediyespor kulübü sporcusu milli halterci Sara Yenigün Halter İl temsilcisi Yakup Çiçek ile birlikte Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret ederek desteğinden dolayı teşekkür etti.

“ HALTERDE ESKİ GÜNLERİ YAKALAMALIYIZ ”
Türk sporuna başarılı sporcular kazandırmanın öncelikli hedefleri olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Halter branşında geçmişte önemli başarıların altına imza atılan Adanamızda eski günleri yeniden yakalayabilmek için imkanlar dahilinde yapacağımız çalışmalar ile  haltere meraklı gençlerimizi teşvik edeceğiz. Milli sporcumuz Sara Yenigün’ü şampiyonadan bronz madalya ile dönmesinden dolayı kutluyorum. Her zaman de yanındayız. Önümüzdeki müsabakalar için de başarılar diliyorum.” dedi.


“ BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM ”
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ‘a vermiş olduğu destek nedeniyle teşekkür eden Milli halterci Sara Yenigün de, “ Belediye Başkanımızın spora ve sporcuya olan bakış açısı bir sporcu olarak beni son derece mutlu etmekte. Avrupa şampiyonasında elde ettiğim başarıyı başkanımıza armağan ediyorum. Bundan sonraki hedefim Dünya şampiyonasında yer alıp ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarı çıtasını yükseltmek. Bunun içinde daha çok çalışacağım ” diye konuştu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum