Daha fazla izlenme için uçağını kasten düşüren Youtuber, 20 yıl hapis istemi ile yargılanacak

Kullandığı uçağı daha fazla izlenebilmek için düşürdüğünü itiraf eden ABD'li Youtuber, 20 yıl hapis cezası istemi ile yargılanacak

Daha fazla izlenme için uçağını kasten düşüren Youtuber, 20 yıl hapis istemi ile yargılanacak
13 Mayıs 2023 - 01:56
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 138 bin takipçisi bulunan YouTuber Trevor Jacob daha fazla izlenebilmek için uçağını düşürdüğünü itiraf etti.

Aralık 2021'de YouTube'da kaza yaptığını ima ederek uçağın düşüşünü yayınlayan 29 yaşındaki Jacob'ın federal bir soruşturmayı engellemek amacıyla olay mahallini tahrip ve gizlemeden 20 yıla kadar hapis istemi ile yargılanacağı belirtildi.

Euronews Türkçe'deki habere göre ABD'li savcılar, yaklaşık 3 milyon kişinin video platformundan izlediği videosu nedeniyle YouTuber'ın, kaza yerini temizleyerek federal bir soruşturmayı engellemekle suçlandığını açıkladı.

NE OLMUŞTU?
Kasım 2021'de Jacob, uçağına monte edilmiş kameralarla Santa Barbara, Kaliforniya havaalanından tek başına havalanmıştı. Jacob, kameraların yanı sıra yanına paraşüt ve selfie çubuğu da almıştı.Savcılık makamı, Jacob'ın varış noktasına ulaşma niyetinde olmadığı, bunun yerine uçuş sırasında uçağından atlamayı ve paraşütle yere inerken kendisini ve düşen uçağını videoya çekmeyi planladığı iddiasında bulundu.Uçak kalkıştan 35 dakika sonra Los Padres Ulusal Ormanı'na düşmüş, Jacob paraşütle bölgeye inişinin ardından olay yerine yürüyerek gitmiş ve kameraları toplamıştı. Daha sonra ise kaza mahalline helikopterle geri dönen Jacob'ın enkazı emniyete alıp kaldırdığı ve imha ettiği belirtiliyor. Oysa soruşturma sırasında Jacob'un enkazın nerede bulunduğunu bilmediği yönünde açıklama yaptığı ortaya çıkmıştı.Gelecek haftalarda ilk duruşmasının görülmesi beklenen Jacob'ın pilot lisansı geçen yıl iptal edilmişti.
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum